Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

saç ekimi sonuçları

Özellikle son dönemde estetik, ülkemizde ve dünyada oldukça popülerleşmiş ve gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaya başlayan bir olgudur. Gün geçtikçe, estetik işlem yaptırma yaşı da oldukça düşmektedir. Bu nedenle estetik operasyonların artık hayatımızda çok büyük yeri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle deri problemlerinden yakınanlar veya saçları dökülen insanların ilk tercihi ise saç ekimi işlemidir. Saç ekimi oldukça uzun zamandır yapılan bir işlemdir. Ülkemizde de saç ekimi yapan oldukça fazla firmanın olduğunu söyleyebiliriz.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Saç ekimi oldukça kolay ve daha sonrasında hiçbir ameliyat izi bırakmayan bir işlemdir. Zaten en fazla tercih edilmesinin sebebi de bu yüzdendir. Genelde insanlar bir ameliyat gerçekleştirmeden önce korkulara kapılırlar. Bu korkular da genelde ameliyat sonrası iz kalır mı veya bu izler sonsuza kadar kalır mı korkusudur. İşte bu, saç ekimi sonuçları  işleminde geçerli değildir.

SAÇ EKİMİ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Saç ekimi işlemi yapılmadan önce, saç ekimi yaptıracak hastanın bu duruma uygun olup olmadığı bazı testler ile kontrol edilir. Eğer hastanın bir rahatsızlığı yok ise ve bu duruma engel olacak bir durumu yok ise saç ekimi yapılabilir. Fakat kalp rahatsızlığı ve benzeri hastalıklar bazı durumları tetikleyeceğinden saç ekimi gerçekleştirilemez.

Herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan ve saç ekimi işlemine hazır olan hastalar için ilk başta kafa derisi kontrol edilir. Daha sonra saç ekimi için nerelerden ve ne kadar donör alınacağı belli edilir. Daha sonrasında ise tüm her şey tamamlandıktan sonra saç ekimi işlemine başlanır.

Saç ekimi işlemi sonrasında ağrı olmasına karşın doktorunuzun önerdiği bazı ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Bunun dışında gerekli tüm ayrıntıları yerine getirebilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz : https://medisima.com/kirisiklik-tedavisi/