Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2
Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı estetiği nedir?

Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe yani yüze cerrahi bir işlem uygulanmadan canlandırma ve form kazandırma işlemidir. Zaman içinde yüz hatlarında oluşan rahatsız edici ince çizgiler, oluşan çukurlar aynı zaman da olumsuz hava koşulları, sağlıksız besin tüketme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler, aynı zaman da yanakların ve gıdığın zamansız kilo alıp vermekte yüz hatlarının giderek ovalleşmesine neden olur. Yüzünüzde ki rahatsız edici çizgilere eski fotoğraflarınıza baktığınızda çok daha net anlamaya başlarsınız. Örümcek ağı estetik tekniği işte tam da bu noktada yüz hatlarınızda ameliyatsız bir şekilde düzeltmeler yaparak çok daha düz bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Örümcek ağı estetiği uygulamasında, yıllardır kullanılan ve sistemi değişmeyen sistem aslında şöyledir;

-Polidiaksanon ipler ve bu ipleri cildin altına yerleştirmek amacı ile ince uçlu iğneler kullanılır. Vücuda hiçbir şekilde yan etkisi bulunmayan bu medikal ipler, ince yapıda olan iğneler vasıtası ile cilt alt dokusuna tıpkı bir örümcek ağı gibi işlenir. İple yüz gerdirme ile de adlandırılan bu ameliyatsız işlemde yüzünüzde herhangi bir doku kaybına veya hasar bırakacak madde bulunmamaktadır. Örümcek ağı estetiği fiyatları yüzün ne kadar hasarlı olduğuna göre değişebilmektedir. Temelinde azalan kolajen miktarı yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma bulunmaktadır. Bunun yanında sorunlu olan hatlarda detaylı bir şekilde taranan iğneler lifting etkisi sağlar vücut reaksiyon vererek, anlık olarak biyolojik fibroplast , kolajen ve elastin üretimine geçer.

Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Örümcek ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada farklı konulara ayrılmaktadır. Örümcek ağı İstanbul estetik konusunda oldukça sık tercih edilen illerden biridir.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Örümcek ağı estetiği faydaları nelerdir?

– Örümcek ağı estetiği yüzdeki kırışıklıklara iyi gelir.

-Örümcek ağı estetiği yüz hatlarındaki sarkmaları toparlar

-Alt göz kapak ve çevresindeki sarkmaları toplar

-Dudak ve ağız çevresinde form kaybına engel olur.

-Çene altı çizgisi ve gıdısı yok eder.

-Yüzü gençleştirir ve yeniler.

-Örümcek ağı estetiği ameliyatsız bir işlemdir.