Saç ekimi, oldukça uzun zamandır dünyada popülerleşmiş ve yapılan bir işlemdir. Saç problemleri, en sağlıklı insanda dahi zamanla meydana gelebilecek problemlerdir. Bunun yanı sıra doğuştan gelen deri hastalıkları ve benzeri durumlarda da saç problemleri ile karşı karşıya kalınabilir. İnsan vücudundaki estetik görüntüyü bozduğundan dolayı da saç ekimi operasyonu geliştirilmiştir. Birçok saç ekimi tekniği mevcuttur fakat bu yazımızda saç ekimi FUE tekniği ele alınmaktadır.

SAÇ EKİMİ FUE TEKNİĞİ NEDİR?

Saç ekimi FUE tekniği, saç ekimi yaptırmaya karar veren ve tüm gerekliliklere uygun olan hastalarımızın donör verici sahalarından yani vücudun belirli bölgelerinden ( sakal, ense vb. ) gerekli malzemeler ile tek tek sökülen donörleri saç ekimi istenilen noktaya aktarma tekniğine verilen isimdir.

NEDEN FUE TEKNİĞİNİ TERCİH ETMELİYİM?

FUE tekniği, saç ekimi işlemlerinde neredeyse en fazla tercih edilen tekniktir. Bunun sebebi ise donör alma işleminde ve benzeri işlemlerde herhangi bir ağrı sızı veya dikiş izine sebebiyet vermemesidir. Oldukça rahat bir işlem olduğundan dolayı da sürekli olarak tercih edilir.

FUE TEKNİĞİ ÖNCESİ

FUE tekniği öncesinde diğer işlemlerde de olduğu gibi hastanın bazı kontrolleri gerçekleştirilir. Saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin herhangi önemli bir rahatsızlığının bulunmaması gerekmektedir. Tüm kontrollerin yapılmasının ardından hangi bölgeden donör alınacağına karar verilir ve hasta operasyona hazır olduğunda başlanır. Saç ekimi FUE tekniği sırasında herhangi kesme- açma ve benzeri durum olmadığından dolayı acı da hissedilmez.

FUE TEKNİĞİ SONRASI

FUE tekniği gerçekleştirildikten ve saç ekimi yapıldıktan sonrasında, bazı durumlarda yan etkilere bağlı olarak kafada hafif ağrı gibi durumlar meydana gelebilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız hafif bir ağrı kesici ile buna son verebilirsiniz. Bunların yanı sıra işlemden sonra tavsiye edilen gün süresince saçlar yıkanmaz, yıkama şekli ise hastaya uygulamalı bir biçimde gösterilir. Bakım için gerekli kremler ve losyonlar da kullanıldıktan sonra hiçbir gereklilik ve sorun kalmayacaktır…