Lazer epilasyon zararlı mı dersek, lazer epilasyon bir çok insanın istenmeyen tüylerden kurtulmak adına kullandığı bir yöntemdir. Lazer ışığı bildiğimiz ışıklardan farklı olarak ışığın tek dalga boyutunda düz bir demet halinde vücudu taramasıdır. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve tamamı ile zararsız bir şekilde yok edilmesidir. Mili saniyelik atışlar ile cilde uygulanan lazer ışını kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya kesinlikle zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır ve kıl kökünde ışı oluşturur. Birbirini izleyen birkaç seans sonrası uygulama da bulunan kıl kökleri tahrip olarak uygulama yapılan bölge tüylerden arınır.

Lazer epilasyon zararlı mı ?

Lazer epilasyon konusunda oldukça fazla sorulan sorulardan biri de budur. Lazer epilasyonun vücuda herhangi bir zararı olmaz çünkü yapılan işlem sırasında ışınlar derinize yada ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır. Lazer epilasyon zararlımı kıl köklerinizin yoğunluğuna ve yapılacak olan seansların çokluğuna göre değişmektedir. Aynı zaman da işlem sırasında oldukça hafif bir sızı oluşarak hemen ardından yok olur.

Lazer epilasyon işleminden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Tedaviden hemen sonra günlük yaşantınıza dönebilmeniz mümkündür. İşlem gören bölgeye makyaj uygulaması yapmak mümkündür. Fakat ilk 24 saat aşırı sıcak su uygulaması yapılmamalıdır. Lazer epilasyon belirgin yerlere uygulandıysa güneşten koruyucu kremler uygulanmalıdır. Lazer epilasyonun sürekli olarak devam eden bir yan etkisi görülmemiştir. İşlem sonrası oluşan kabarcık yada hafif kızarıklıklar kısa bir süreden sonra kendiliğinden yok olmaktadır. Lazer epilasyon zararlı mı ve buna benzer bir çok konuda detaylı bilgi ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Tıklayınız: Botoks Merkezi

lazer epilasyon sisli
lazer epilasyon sisli