Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon, ülkemizde ve dünyada en sık yapılan işlemlerden bir tanesidir. Lazer epilasyon nişantaşı merkezimizde bu hizmeti en kaliteli biçimde alabileceksiniz. Genel tanımı istenmeyen tüylerin lazer ışınlarıyla tamamen yok edilmesidir. Beyaz kıllarda lazer epilasyon genelde hiç etki göstermemektedir. İnce kıllarda ise başarı yüzdesi oldukça düşüktür. Bu nedenle her tüy çeşidinde değişim göstermektedir. Lazer epilasyon nişantaşı merkezimiz sizlere bir telefon kadar yakındır. Öncelikle kendi tüy ve vücut yapınızı incelemeye almanız gerekmektedir. Çüknü lazer epilasyon işlemleri bahsettiğimiz üzere bazı vücut ve tüy biçimlerinde tam olarak verim sağlayamamaktadır.

Bu nedenle öncelikle vücut ve tüy tipinizi incelemeli ondan sonra bir karar vermeli veya hizmet almalısınız. Beyaz tüyler vücut içerisindeki köklerinin de oldukça dayanıksız ve güçsüz olmasından dolayı lazer epilasyon işlemi ile sonuca ulaştırmamaktadır. Fakat gür ve siyah tüyler daha kalın köklere sahip olduklarından dolayı kolaylıkla lazer epilasyon işlemini kaldırabilmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon Nişantaşı merkezimizde bu hizmeti alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nişantaşı Merkezimiz Hizmetinizde

Lazer epilasyon nişantaşı adı altında firmamız, yıllanmış tecrübeleri ve deneyimleri, aynı zamanda kaliteli ve uzman çalışanları ve ekibi ile siz müşterilerimize en memnun kalacağınız şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Aşırı tüylenme sorunundan büyük bir şekilde kurtulmak amacı ile hem kadınlar hem de erkekler çeşitli bazı yöntemlere başvurmuş ve genel olarak kesin bir sonuç alamamışlardır. Ağda, traş ve bazı bitkisel, kimyasal ürünler ile tüylenme sorunlarından kurtulmak sadece geçicidir. Belirli bir zaman vücudunuzdaki tüylerden kurtulabilirsiniz. Fakat daha sonrasında tüylenme yine kendini gösterecektir. Bu nedenle tüylenmeyi kalıcı bir şekilde önlemenin yolu ise bilindiği gibi tabii ki lazer epilasyondur.

Kişiden kişiye göre uygulama süreci süreklilik halinde değişen lazer epilasyon belirli seanslar ile yapılmaktadır. Kişinin metabolik özellikleri, hormonel özellikleri, dna yapısı, yaş ve benzeri gibi nitelikler tüylerin yapısında doğrudan etkili olduğu için bu nitelikler dikkate alınarak tedavi süreci belirlenir. Bu niteliklere uygun olmayan kişilerin lazer epilasyon uygulamasını tercih etmeleri de oldukça tehlikeli ve zordur.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ?

Lazer epilasyon yukarıda belirttiğimiz üzere kişinin özellikleri ile belirlenecek belirli seanslar ile yapılan bir tedavidir. Seansların ve epilasyonun genellikle temel amacı vücuttaki istenmeyen tüylerin oluşumunu zamanla yavaşlatmak ve sonunda tamamen durdurmaktır. Genel olarak üç aşamadan oluşarak meydana gelir. Başlanmadan önce genellikle lazer epilasyon yapılacak olan alan oldukça steril bir şekilde temizlenir. Bu dikkate alınması gereken mühim bir noktadır. Yeterli biçimde temizliği yapılmayan bölgeler zarar görebilmektedir. Firmamız en steril malzemeler ile temizliği gerçekleştirmektedir. Daha sonra bölgedeki kıllar kısaltılır. Gerekli jeller sürüldükten sonra ise lazerleme işlemine başlanır.

Lazer epilasyon nişantaşı merkezimiz haftanın her günü sürekli olarak hizmet vermektedir. Verilen enerji deriden geçerek tüy folikülündeki pigmentler tarafından emilerek, tüy foliküllerinin etkisini yitirmesine sebep olur. Yapılacağı bölgeye göre süre değişkenlik gösterebilir. Kol tüylerinde daha kısa süren işlemler bikini bölgesi ve benzeri bölgelerde daha uzun sürebilir. Yapılan işlemden biraz zaman sonra ise tüyler kendiliğinden dökülmeye başlamaktadır.

Ne Kadar Güvenlidir ?

Lazer epilasyon nişantaşı merkezimizde yaptıracağınız epilasyon, daha etkili ve kısa sürede sonuç almak adına en güvenli işlemlerden bir tanesidir. Doğru bir şekilde uygun dozda, steril ve güvenli ortamlarda yapıldığında hiçbir güvensizlik veya tehlike durumu ile karşı karşıya kalmanız söz konusu bile değildir. Kurumumuz FDA onaylı cihazlarıyla hizmetinizdedir. Bu cihazların hepsinin üstün hizmet garantisi vardır. Bu sebepten dolayı kolaylıkla ve güvenle tercih edebilirsiniz.

Lazer Epilasyonun Riskleri Var Mıdır ?

Herhangi ciddi bir rahatsızlığınız yoksa lazer işleminde hiçbir tehlike arz eden risk bulunmamaktadır. Lazer epilasyon nişantaşı merkezimizde lazer epilasyon yaptırmadan önce gerekli sağlık belgeleriniz kurumumuz tarafından istenmektedir. Riske sebebiyet verebilecek rahatsızlıklar şunlardır;

  • Hamilelik durumu.
  • Sarah hastalığı
  • Kalp pili mevcut olan kişiler.
  • Ayva tüye sahip veya tüyleri beyaz, ince olan insanlarda lazer epilasyon sakıncalı bir durumdur.

Lazer epilasyon nişantaşı merkezimizde uzman arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmak için hizmetinizde olacaklar.

Sizlere bir telefon kadar yakınız 🙂

0 532 0532 404

Lazer epilasyon fiyatları için lütfen önceden bilgi alınız.

 

lazer epilasyon nişantaşı
lazer epilasyon nişantaşı