Günümüzde germe işlemleri sık olarak rastlayabileceğimiz cerrahi sistemlerden biri haline gelmeye başlamıştır. Geçen yılların , stresin ya da kaynağı belli olamayan nedenlerin sebebiyet verdiği kırışıklılar ve sarkmalar nedeni ile yüzde boyunda hatta belirli hatlarda bile zaman içine sarkmalar oluşmaktadır. Bu neden ile gerdirme işlemi kadın erkek fark etmeksizin bir çok kişi tarafından yaptırılmaya hızla devam etmektedir. Eski dönemlere nazaran teknoloji çok daha gelişmiş olduğundan dolayı tercih ettiğiniz bu sistemde sandığınız kadar büyük acı ve sızılara kesinlikle yer yoktur tamamı ile kolay bir işlem olan gerdirme işlemleri  sayesinde kaybetmiş veya kaybetmek üzere olduğunuz özgüveniniz eskisinden de yeni bir şekilde yerine gelecektir.

Gerdirme işleminde hangi yollar izlenir?

İlk olarak yüz gerdirme işlemine hep beraber göz atalım. Kulak üzeri saçlı deriden başlanarak kulak önünden aşağı uzayarak kulak arkasından kulak arkası deri dek devam eden cerrahi kesim ile yüz derisi kaldırılır. Yüzde sarkma oluşturan dokular özel dikişler yardımı ile yok edilir. Ve derinin yüzde fazlalık yapan kısmı yok edilir. Bu sayede şakak, yanak ve çene bölgelerinde deri fazlalıları ortadan kalkar. Ağız kenarında zaman içinde oluşan gülme çizgilerinin derinliği azalar. Ameliyat genel anestezi yarımı ile yapılır. Yüz germe dışında  göz kapağı estetiği ve boyun gerdirme işlemi de yapılabilir.

Gerdirme işleminden sonra belirli çizgiler kalır mı?

Genel olarak kullanılan özel dikiş ve bunun yanı sıra pansuman malzemeleri sayesinde izler en aza indirilebilir. İz de kulak yüz birleşme hattında olduğundan dolayı pek fazla belli olmaz. Ameliyat sonrası uyulması gereken kurallara dikkat ederseniz işlem çok daha kolay bir zaman dilimi içerisinde iyileşecektir. Fakat bu ve bunun gibi işlemlerde kalitesi belli olan yerlerden hizmet almanız gereklidir. Aksi takdirde maddi ve manevi olarak olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Detaylı bilgi soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.