Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

ameliyatsız yüz germe

Ameliyatsız yüz germe işlemi özellikle son dönemde oldukça fazla tercih edilen bir estetik işlemdir. Bu işlemin bu denli fazla tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi isminden de anlaşıldığı üzere ameliyatsız olmasıdır. Genelde bir çok insan estetik işlemlerden ameliyat nedeni ile çekinmektedirler. Anesteziye maruz kalmak istemeyen insanlar ameliyat olmaktan çekinirler. Bunun yanı sıra ameliyat sonrasında bazı izler uzun zaman içerisinde geçmektedir. Hatta bazıları kalıcı bile olabilmektedir.

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Bu nedenden dolayı ameliyatsız yüz germe işlemi oldukça zararsız, pratik ve verimli sonuca ulaşabileceğiniz bir işlemdir. Genellikle bu işlem, çok fazla sarkması olmayan orta yaşlı kişilere daha sık ve kolay uygulanabilen bir işlemdir. Kaş kaldırmak için de ameliyatsız yüz germe kullanılır. İple yüz germe veya askılama işlemi olarak da bilinen bu işlemin hangi bölgelerde yapıldığına bakalım;

  • Çene çevreleri
  • Kaş bölgesi
  • Göz altı bölgesi
  • Karın ve kol bölgeleri
  • Yüz ve yanak
  • Ağız çevresi
  • Alın çevresi

Gibi yukarıda gördüğünüz alanlara uygulanmaktadır.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME İŞLEMİ UYGULAMASI

Ameliyatsız yüz germe
Ameliyatsız yüz germe

Yüz gerdirme işlemi lokal anestezi veya istenilen bölgeyi uyuşturan kremler kullanılarak yapılmaktadır. Sarkma yapan alanların düzeltilmesi için ip askılama işlemi yapılacağından gerekli bölgeye krem uygulandıktan sonra yapılacak yere göre değişkenlik gösteren ipler yüz altına yerleştirilir. Oldukça basit bir işlemdir. Sarkık bir dokuyu düzeltmek için ceg adı verilen ipler kullanılmaktadır. Cildi yenilemek ve tazelemek amacı ile yapılan işlemlerde ise mono ip kullanılmaktadır. Dolgu etkisi yaratmak için spring ipler ve benzeri tüm işlemler için ayrı ayrı ipler kullanılmaktadır.

NE KADAR ZAMAN ALIR?

Yapılan işleme göre ortalama 30 dakika süren bir işlemdir.

İYİLEŞME SÜRECİ

Yüz germe yani iple askılama işleminden sonra bir iyileşme süreci yoktur. Yaptıran kişiler hemen aynı gün hayatlarına devam edebilirler. Bazı durumlarda yapılan alanlarda yer yer şişlik ve küçük morarmalar olabilir. Bu bölgelere buz ile press yaparak geçirebilirsiniz.

Yüzlerde aşırı hareket ve sert ovmalar belirli bir süre yasaklanmaktadır. Bazı hastalara da antibiyotik verilir.

YÜZ GERME FİYATLARI

Ameliyatsız yüz germe işlemi fiyatları genel olarak sabit değildir. Öncelikle her firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra fiyat belirlemede esas alınan diğer noktalardan bir tanesi hastanın durumudur. Yüz germe işleminin hangi ipler ile yapılacağı, ne kadar ip kullanılacağı durumuna göre değişir.

Örnek olarak sarkık bir bölgeyi toparlama işleminde daha fazla malzeme ve ip kullanıldığından dolayı hacim kazandırma işlemi ile aynı fiyat değildir. Bunu seçtiğiniz firmadan öğrenebilirsiniz.

MEDİSİMA’DA AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Medisima, uzun yıllardan beri bu sektörün içerisinde olan öncü kliniklerden bir tanesidir. Öncelikle uyguladığımız her işlem için esas aldığımız en önemli nokta steril ortamlarda uygulamalar yapmaktır. Hastalarımızın hiçbir şekilde bir tehlike ile karşı karşıya kalmamaları için oldukça dikkatli ve temiz ortamlarda, kliniklerde çalışıyoruz.

Uzman kadromuz ve deneyimli çalışanlarımız ile siz de hayal ettiğiniz görüntüye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ameliyatsız yüz germe işleminde kullandığımız malzemeler de diğer malzemelerimiz gibi oldukça kalitelidir.

Bizimle iletişime geçebilirsiniz;