Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

Kırışıklık tedavisi

 

Kırışıklık tedavisi nedir sorusunun cevabı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Ancak öncelikle bu kırışıklıkların sebeplerinden bahsetmek gerekiyor. Cilt üzerinde nem dengesinde azalma meydana gelmesi ve kollajen liflerinde bozulma olması sebebi ile kadın ve erkeklerin cildinde kırışmalar söz konusu olabilir.

Yaşlanmaya bağlı olarak da görülen bu durumu çevresel etkenler de tetikler. Zamanla minik boyutta olan kırışıklıklar gittikçe derinleşir. Özellikle şayet uzun süre güneşte durma söz konusu oluyorsa bu durumda kollajenin de yıkıma uğraması daha hızlı olacaktır. Yine göz kısma hareketleri de bu kırışıklıkların ana sebebidir. Yaşlanmaya bağlı olarak da artan yıkım aşırı kilo kaybı söz konusu olduysa iyice artış gösterir.

Kırışıklık tedavisi nedir sorusunun cevabından evvel doğru yöntemin seçilmesi için kırışıklığa sebep olan etkenler araştırılmalıdır. Gece nemlendirici krem kullanılması, bolca su içilmesi, sigara ve alkol tüketiminin bırakılması, masaj, güneş koruyucu kullanmak gibi etkenler kırışıklık oluşumunu da yavaşlatır.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

Botoks TeknİĞİ

Kırışıklık tedavisi nedir dendiğinde akla elbette ki botoks geliyor. Geçmiş yıllarda genelde ünlüler tarafından yapılan bu uygulama bu gün halk arasında da yaygınlaştı. Kadın ve erkek hastaların çeşitli bölgelerinde var olan kırışıklık şikayetlerinin giderilmesi amacı ile en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi oldu. Botulinum tip A toksin olan bir maddenin deri altına enjekte edilmesi şeklinde yapılan uygulama alın, göz çevresi, göğüs arası, kaş arası gibi bölgelerde var olan kırışıklıkların giderilmesi için kullanılıyor. El ve ayak altında terleme, migren, kulak burun boğaz, kas spazmı gibi şikayetler için de uygulanabilen bu tedavi yöntemi en çok estetik bir prosedür olarak kullanılıyor. Dudak üzerinde oluşan çizgilerin, çenede oluşan çukurların da giderilmesinde kullanılan bu yöntem aynı zamanda yanak ve dudakların belirginleştirilmesi amacı ile de kullanılıyor.

Kimyasal Peeling TekniĞİ

Ciltte direkt dış etkenlere maruz kalan dış tabaka meyve asitleri ile soydurulmaktadır. Kırışıklık tedavisi nedir diye merak edenlerin çokça tercih ettiği bu yöntem ile alttan taze ve yeni bir cilt çıkması sağlanır. Akne izleri, güneş lekeleri, kırışıklık ve çil gibi çeşitli cilt kusurları bu tedavi yöntemi ile ortadan kaldırılmaktadır. Ortalama 4 ila 6 seans arasında yapılan bu uygulama sadece 15 dakika sürer. Ancak öncelikle içeriğinde A vitamini olan ve meyve asidi içeren kremlerin kullanılması tavsiye edilir.

Elektrik Akımı Tekniğİ

Kulağa tuhaf geliyor değil mi? Kırışıklık tedavisi nedir sorusunun tek bir cevabı olsa da pek çok çözüm yolu vardır. Frekans ve akım şiddetine bağlı olarak özellikle göz ve boyun hizasında bulunan çizgiler yok edilebilir. Deride gerginlik artarken aynı zamanda bu yöntemle deri altında bulunan kaslar da harekete geçmiş olur. Elbette ki bu akımı hasta hissetmez. Uygulamanın ise kesinlikle alanında uzman bir hekim eşliğinde yapılması gerekir.

Fitoterapi ve Masaj Tekniklerİ

Özellikle elektrik akımı ile kombine edilebilecek olan bu tedavi yöntemi kan dolaşımının harekete geçmesine sebep olacaktır. Masaj ve uygulama esnasında krem ya da ampuller kullanılmakla birlikte bu maddelerin içeriği de bazı bitki ekstreleridir. Göz çevresi kırışıklıkları, kaz ayağı gibi bölgelerde var olan kırışıklıkların da ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak olan bu kremler ve ampuller ciltte var olan solgun görüntünün yok olmasına da yardımcı olur. Göz altında bulunan torbaların giderilmesi sağlanırken aynı zamanda kollajen sentezinde de artış meydana getirilir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Tekniğİ

Kırışık tedavisi nasıl yapılır sorusuna elbette ki verilecek pek çok cevap var. Bunlardan biri de antiaging ya da cilt gençleştirme tekniğidir. Ciltte bulunan ince damarlar, kılcal çizgiler ve kırışıklıklar bu yöntem ile tamamen ortadan kaldırılır. Özellikle güneş ışınlarına maruz kalan ciltte sertleşme ve buruşma olması çok normaldir.

Özellikle sağlık durumu ve yaş gibi etkenler ile birleştiğinde bu görüntü artış göstermektedir. Ciltte var olan gözenekler de açılır ve yüz rengi adeta griye dönüşür. Bu kişinin estetik açıdan da etkilenmesine sebep olur. Çene, boyun, el gibi bölgelere uygulanabilen bu tedavi yöntemi ile deri yaşlanmasına bağlı sorunlar da ortadan kaldırılmış olacaktır.

Evde yapılacak olan doğal yöntemlerin yan etkileri olabileceğinden dolayı herhangi bir cerrahi prosedür gerektirmeyen ve uygulaması kolay olan bu yöntemleri tercih ederek çeşitli sebeplerden dolayı oluşmuş kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.