Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2
Kadınlarda Saç Ekimi
FUE Tekniği ile Kaş – Sakal – Bıyık Ekimi

Kaş Ekimi

Kaşlar hem kadınlar hem de erkekler için yüz ifadesinin önemli parçalarındandır.Değişik sebeplerle dökülmeleri seyrelmeleri olabilmektedir.Ya da özellikle kadınların çok aşırı kaş aldırmaları neticesinde travmaya bağlı bir daha o kısımlardan kaşlar çıkamazlar ve çok ince kaşlara sahip olmaktan da rahatsız olabilmektedirler.

İyi bir konsultasyondan sonra yeni kaş alanı modellemesi yapılır.Kaş ekimi de saç ekimi gibi FUE tekniği ile enseden alınan en ince ve tekli kıl kökleri tercih edilerek yapılmalıdır.Dikim metodları özellik arz eder.

Tek başına bir prosedür olacaksa 1-2 saat süreyi kapsar

Ekim sonrası süreç saç ekimi ile aynıdır.Bir haftada kaşlar doğal halini ,2 haftada da ensedeki donör alan doğal halini alır.

Traşsız Saç Ekimi olarak da işlem gerçekleştirilebilir.Saçların sıfırlanmasını gerektirecek sayıda grefte ihtiyaç olmayacağı için rahatlıkla traşsız ekim olarak yapılabilir.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Sakal – Bıyık Ekimi

Sakallar ve bıyıklar pek çok kültürde erkekliğe adım atmanın göstergesi kabul edildiğinden eksikliğinin erkekler için psikolojik zorluklar yaratabileceği anlaşılabilir bir durumdur. Hatta dönem dönem sakal ve bıyıklar erkekler için haşmetli bir ifadenin olmazsa olmazı olmuşlar,moda haline de gelmişlerdir.

Hekim ve hasta arasında iyi bir konsultasyonla ekim yapılacak alan modellenir.FUE saç ekiminde olduğu gibi donör sahadan FUE yöntemiyle alınan saçlar,alıcı alana ekilir.Bu operasyonda saç ekiminden farklı kendine özgü özellikler gerektirir.Bölgenin genişliğine göre traşssız ekim de yapılabilir.

İşlem sonrası bakımlar ve kıl gelişiminde farklılık  yoktur.Bir hafta içinde alıcı bölge ,2 hafta içinde de verici bölge tamamen iyileşir.Ekilen kökler ilk haftalarda dökülür,takip eden 3-6 ayda çıkmaya 9-12 ayda kapasitenin %90 ‘ı çıkmış olur.