Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

kadınlarda saç gürleştirme

Doğuştan gelen deri hastalıkları, veya sonradan olan bazı deri problemleri sonrasında kişiler saçlarının azalması veya saçlarının yok olması şikayeti ile gündeme gelmektedirler. Bir insanın saçlarının sık görünmemesi ve az olması, seyrek olması, hiç olmaması genel olarak kişilerin estetik görüntü bakımından rahatsız oldukları durumlardır. Bu durumu çok takan bireyler zamanla dış görünüşlerini beğenmedikleri için dışarıya çıkmakta ve sosyal hayata devam etmekte güçlük çekerler. Bu durum çözülmediği taktirde ciddi psikolojik rahatsızlıkları da beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle eğer saçlarınız ile ilgili bir problem söz konusu ise, kliniğimizden randevu alarak çözüm arayabilirsiniz.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Şimdi sizler için, bu sorunun nasıl çözülebileceğini ele alalım. Bunun için en bilindik yöntemlerden iki tane vardır. Birincisi saç gürleştirme diğeri ise saç ekimi. Kadınlarda saç gürleştirme, erkeklerde saç ekimi genellikle tercih edilen işlemlerden olsalar da bu durum muhakkak değişkenlik gösterebilir.

SAÇ GÜRLEŞTİRME NEDİR?

Saç gürleştirme, bu iş için kullanılan tıbbi ve insan sağlığına zararı olmayan gerekli tıbbi malzemeler ile gerçekleştirilen bir işlemdir.  Genelde orta ve orta üstü yaş kadınların tercih ettiği bu yöntemin tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden bir tanesi hiçbir ameliyat izi bırakmıyor olmasıdır.

Oldukça kolay ve istenilen sonuca ulaşılan bir işlem olması her yaştan insanı saç gürleştirme işlemine iten en büyük sebeplerden bir tanesidir. Gerekli malzemeler kullanılarak saç gürleştirme işlemi gerçekleştirilir. Saç gürleştirme fiyatları genel olarak saçların hangi sıklıkta gürleştirileceğidir. Bunun yanı sıra hizmet bedeli ve benzeri hususlar da dikkate alınarak bir fiyat belirlemesi yapılır.

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimi ise saç gürleştirme işleminden biraz farklı olarak, sıfırdan saç ekme işlemidir. Uygun alanlardan donör alınarak istenilen alana uygun malzemeler ile enjekte edilerek saç ekimi işlemi yapılır.