Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2
Kadınlarda Saç Ekimi
KADINLARDA SAÇ EKİMİ İŞLEMLERİ

Kadınlarda saç ekimi oldukça sık tercih edilmektedir. Kadınlardaki saç dökülme problemi erkeklere göre farklılıklar gösterir.Yapılacak kan tahlilleri ile endokrin, vitamin, mineral  değerlerin ölçümü şarttır. Bu ölçümlerde problem varsa eksikliklerin yerine konulması gerekir. Ölçümler normalse saç ekimi düşünülebilir.Kadın tipi saç dökülmesinin bir özelliği de donör bölgesindeki kıl köklerinin dahi cılızlaşabilmesidir bunun da saç ekiminin başarısını düşürebileceğini hastayla paylaşmak gerekir. Özellikle saç konusu kadınların çok önem verdiği durumlardan bir tanesidir. Kimi zaman kuaförlere servet harcayabilirsiniz.

Alınan kıl köklerinin çok daha hassas olmaları sebebiyle canlilıklarının muhafazasında ,ekilen sahanın güçlendirilmesinde devamlı bahsettiğim üzere Ozonize CGF +CD34 Stemcel Kök hücre plazmasından yararlanmak çok önem arz eder. Kadınlarda saç ekimi daha fazla tercih edilir çünkü kadınlar erkeklere göre biraz daha estetik görüntüye önem verirler. Bu sebepten dolayı kadınlarda saç ekimi konusunda internet üzerinde bir çok bilgi görebilirsiniz. Fakat bunların çoğu her zaman için bilgi kirliliğinden başka bir şey değildir. Bu nedenle doğru ve akıcı bilgiler veren firmaları tercih etmelisiniz. Kadın saç ekimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar dikkate alınmadığında saç ekiminin doğru bir biçimde gerçekleştirilmesi konusunda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

KADINLARDA TRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Saçların tamamının değil görünmeyecek kısmının traş edilmesini sağlar. Bu, daha iyi ve akıcı bir yöntemdir. Kadınlarda saç ekimi konusunda bazı değişik yöntemler de vardır.  Yeterince uzun saçlı kadınlar ve erkekler için de sık olarak tercih edilebilir. Donör alanda uzun saçların arasında gizlenecek şekilde saçlar kısaltılır . Donör sahada uzun saçların arasında iki kulak arası yaklaşık 3 cm genişliğinde bir hat traş edilir,bu traşlı bölgeden mikro motor ile greftler tek tek alınır. Daha sonra ekim yapılacak bölgedeki saçları hiç kesmeden ,saçların arasına tek tek kalem tekniği ya da safir kanallar açılarak ekim yapılır.Saçların tamamının traş edilmesini gerektirecek kadar geniş saçsız bölgenin olmaması bize bu imkanı verir ,traşlı alanın üzerine düşen uzun saçlar sayesinde kolaylıkla kamufle edilmiş olur.

Saçsız bölgenin geniş olduğu dolayısıyla da maksimum kök alımının planlandığı vakalarda bu yöntem kullanılamaz. Çünkü saçsız bölgelerde kullanılması pek sağlıklı olmayacak bir yöntemdir. Bu nedenden dolayı tavsiye edilmez. Yapan firmalardan da uzak durulmalıdır. Aksi taktirde pek sağlıklı durumları beraberinde getirmeyecektir. Kadınlarda saç ekimi konusunda bilgi almak için sitemizden gerekli araştırmaları yapabilirsiniz.

Kalem Tekniği (CHOI-Implanter Pen Tekniği) ,Traşsız Saç Ekiminde başarıyı arttıran bir tekniktir. İlgili sayfada detaylı anlatıldığı üzere bu teknikte yine FUE de olduğu gibi greftler alınır.Ekim esnasında ise kullanılan kalem tekniği sayesinde kanal açılmasına gerek kalmaması ,seyrek saçların arasına mevcutlara zarar vermeden dikimlerinin yapılmasına imkan tanır.

Ekim yapılan saçlar kesilmediği için neredeyse bir şey anlaşılmaz.Bir iki gün süren belli belirsiz ödem ve kabukların düşmesinin dışında oldukça rahat bir prosedürdür. Orta uzunlukta bir vadede gözle görülür sonuçlar alabilmeniz mümkündür.

Dr.Yavuz TUNÇ,MD