Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

istanbul'da botoks merkezleri

bOTOKS NEDİR ?

Botoks; “Clostridium botulinum” isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteindir. Bu protein, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ise 10 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmiştir. İstanbul botoks merkezleri de bu uygulamayı en iyi yapan işletmelerdendir.

Botoks, orta ve derin kırışıklıkları gidermede cerrahi olmayan, kozmetik bir ürün olarak kabul edilmektedir. Birçok alanda kullanılan botoks, özellikle de son yıllardan kadınların yanı sıra orta yaşlı erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen uygulamalardandır.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Tıptaki gelişmelerle birlikte yaşadığımız modern çağda, kişilerin sağlıklı, uzun bir yaşam sürme isteğinin yanı sıra güzel görünme isteği de artıyor. Yaşlanma belirtilerinin giderilmesi ve daha güzel bir görünüme kavuşmak için cerrahi operasyonlar yerine daha kolay uygulanan yöntemler tercih ediliyor. Diğer yöntemlere göre yan etkisi daha az ve daha ekonomik olan botoks ve dolgu maddesi uygulamaları gün geçtikçe daha çok tercih ediliyor.

İstanbul botoks merkezleri, en hijyenik ve kaliteli ekipmanları ile sonucu hüsran olmayan ve son derece başarılı botoks uygulamalarını müşterilerine sunarak güvenli ve bir o kadar da sağlıklı sonuçlara imza atmaktadır.

Botoks, alındaki yatay çizgiler, iki kaş arasındaki dikey çizgiler, göz kenarlarındaki kaz ayağı çizgileri, dudak üstü çizgileri gibi mimik hareketleri ile oluşan kırışıklıkların giderilmesinde en etkili ve sık kullanılan yöntem olarak biliniyor. Bunun yanı sıra botoks, aşırı terleme tedavisinde de başarılı sonuçlar doğuruyor.

Günümüzde doğal ve yan etki olasılığı düşük hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri tercih ediliyor. Yüksek su tutma kapasitesine sahip olan hyaluronik asit, kırışıklığın doldurulmasının yanı sıra cildin daha elastik ve genç görünmesini sağlıyor. Etki süresi ise, kullanılan malzemeye bağlı olarak 6-12 ay arasında değişiyor.

Geçtiğimiz yıllara oranla oldukça bilinçlenilen ve bu doğrultuda oldukça sağlıklı bir uygulama olduğu gözler önüne serilen botoks, vücudun birçok farklı noktasına uygulanabildiği gibi İstanbul botoks merkezleri gibi kaliteli ve işini severek yürüten merkezler tarafından uygulandığında da ekstra güven verici hale gelmektedir.

İnceleyebilirsiniz : https://medisima.com/dudak-dolgusu/