Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

günümüzde saç gürleştirme

Günümüzde saç gürleştirme işlemleri oldukça teknolojik bir biçimde rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Özellikle teknolojinin gün geçtikçe daha da fazla gelişmesi ile tıp sektöründe de bir çok yenilik beraberinde gelmiştir. Her insan dolgun ve parlak aynı zamanda gür saçlara sahip olmak ister. Fakat piyasada yer alan kimyasallı ürünler nedeniyle bir çok insan zaman içerisinde saçlarını büyük oranda kaybedebilirler. Fakat bunun da çözümü vardır. Yeni teknolojik alet ve makinalar saç gürleştirme ve saç ekimi gibi işlemlerde kullanıma başlanmıştır. Günümüzde saç gürleştirme ve saç ekimi işlemlerini gerçekleştirmek eskiye nazaran daha kolay ve daha hızlı bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle eğer aklınızda saç gürleştirme veya saç ekimi yaptırmak varsa oldukça kolay bir biçimde bu hizmeti alabilirsiniz.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

SAÇ GÜRLEŞTİRME NEDİR?

Saç gürleştirme saçları zamanla azalan veya doğuştan seyrek, az saça sahip olan insanların yaptırdığı bir işlemdir. Genetik olarak seyrek ve az bir saça sahip olmanız genel olarak normal bir durumdur. Bunun yanı sıra zamanla saçlarınıza kullandığınız kimyasallarla donatılmış şampuanlar, kremler, spreyler ve daha bir çok ürün dolayısıyla saçlarınız zaman içerisinde dökülmelere bağlı olarak azalmış olabilir. Bu durumundan şikayetçiyseniz ve daha gür saçlara kolay bir biçimde sahip olmak istiyorsanız saç gürleştirme veya saç ekimi mutlaka tam olarak sizin için bir çözüm niteliğindedir. Bu çözüm özellikle son dönemlerde oldukça sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Oldukça fazla insan tarafından tercih edilmektedir.

SAÇ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Saç gürleştirme yaptırmak için öncelikle güvenilir bir klinik araştırmalısınız. Medisima olarak tüm işlemlerimizde kullandığımız makine ve ürünler son kalitedir. Genel olarak piyasada bazı merdiven altı kliniklerde yapılan işlemler kullanılan malzemeler ve makineler kalitesizdir. Böyle yerlerde işlem yaptırmak oldukça tehlikelidir ve sağlığınıza zarar verebilir. Bu nedenle bu tür yerlerden kaçınmalısınız. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere ürünlerimizin ve makinelerimizin hepsi son kalitedir. Bu nedenle bizi içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Peki saç gürleştirme nasıl yapılır? sorunun cevabını yazımızın devamında açıklayacağız.

kafa bölgenizde yeni saçlarınızın çıkması için gerekli olan bazı vitamin ve mineraller vardır. Yenilenen saçlarınızın çıkmaması ve uzamaması da zamanla bu vitamin ve minerallerden yoksun kalınmasıdır. Saç gürleştirme işleminde öncelikle deri altınızın yeni saçları çıkarması için hangi vitamin ve minerallerin gerekli olduğu saptanır. Bunun için bazı testler ve laboratuvar sonuçlarının alınması gerekmektedir. Bu sonuçlar doğrultusunda yeni saçlarınızın çıkması için hangi maddelerin gerektiği sonucuna ulaşılır. Daha sonrasında yeni saç oluşumu için eksik olan maddeler laboratuvar ortamında birleştirilerek saç derinize enjekte edilir ve uzun vadede sonuç alınır. Yapılan işlemden bir gün sonrasında normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Günümüzde saç gürleştirme işlemi yaptırmak isteyen çoğu insan ağrı veya acı nedeniyle yaptırmak istememektedir. Fakat saç gürleştirme sanılanın aksine hiçbir şekilde acı veya ağrı hissedilmemektedir. Oldukça yeni ve kolay yöntemler ile sıfır acı ve ağrısız saç gürleştirme işlemini yaptırabilirsiniz.

SAÇ GÜRLEŞTİRME İŞLEMİNİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Genelde saç gürleştirme işlemi için 18 yaş altı pek uygun olmasa da bazı istisna gerektiren durumlarda yapılabilmektedir. Fakat genel olarak saç azalması veya seyrekleşmesi durumu ileri yaşlarda görülen bir durum olduğundan dolayı yaş hususunda genelde sorun çıkmamaktadır. Saç gürleştirme işlemini kimler yaptırabilir sorusunun cevabı olarak ise ileri derecede hastalığı olan kişiler, kalp rahatsızlığı ve benzeri durumları yaşayan kişiler saç gürleştirme işlemini yaptıramazlar. Bu nedenle dikkat edilmelidir. Zaten işlem öncesinde bu işleme ne kadar uygun olup olmadığınız bazı testler ile belirlenmektedir. Daha sonrasında işlemin yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir.

SAÇ GÜRLEŞTİRME FİYATLARI

Saç gürleştirme fiyatları genel olarak kişinin yapısal özelliklerine göre değişmektedir. Çünkü her insanın kaybettiği mineral ve vitamin derecesi farklıdır. Bunu dengelemek için hangi maddeden ne kadar karıştırılıp ne kadar enjekte edileceği belirlenir. buna göre de hastaya bir fiyat verilir. Bu nedenle eğer bir fiyat almak istiyorsanız mutlaka muayene edilmeniz gerekmektedir. Fakat yine de bir saç gürleştirme işlemi çok yüksek maliyetlerde değillerdir. Bazı araştırmalar sonucunda da fiyatla alakalı bazı alternatiflerle karşı karşıya kalabilirsiniz. İşin özü iyi araştırma yapmaktır.

İnceleyebilirsiniz : https://medisima.com/elmacik-dolgusu/