Saç ekimi kliniği İstanbul

 

Saç ekimi işlemi, farklı teknikler ile yapılan bir işlemdir. Çoğu erkek ve kadında sık olarak görülebilen saç dökülmeleri kişilerin hem psikolojik hem de sağlık açısından büyük bir sorunu haline gelmiştir. Bunun için geliştirilen saç ekimi teknikleri kişileri büyük bir dertten kurtarmak ile kalmıyor, sağlıklı olarak hayatlarına devam etmelerini de sağlıyor. Peki nasıl yapılır bu saç ekimi işlemi ? Bunun cevabına yazımızın devamında kısaca değineceğiz.

Saç ekimi işlemi saç ekimi kliniklerinde gerçekleştirilen bir işlemdir ve farklı farklı teknikler ile gerçekleştirilir. Öncesinde doktor muayenesi gerçekleşir ve doktor saç analizi yapar. Kaç adet greft( saç kökü) kullanılacağının da analizi yapılır. Daha sonrasında diğer tüm testler uygulanarak bir yol haritası çizilir. Daha sonra saç ekimi lokal anestezi verilerek yapılır. Saç ekimi oldukça yaygın tercih edilen bir işlemdir. Türkiye de saç ekimi kliniği İstanbul bölgesinde daha sık bulunmaktadır.

SAÇ EKİMİNİN TEHLİKESİ VAR MIDIR ?

Saç ekimi tehlikeli bir işlem değildir, fakat bazı ciddi sağlık problemleri olan insanlar saç ekimi yaptıramazlar. Bunlar arasında hamile kadınlar, kalp rahatsızlığı olanlar ve benzeri hastalar için saç ekimi işlemi sıkıntılıdır. Bu nedenle yapılması mümkün değildir. Bunun yanı sıra sağlıklı ve saç ekimi yaptırabilen insanlar için herhangi bir tehlike arz etmez. Saç ekimi kliniği İstanbul bölgesinde firmamız üstün ve güvenilir hizmet vermektedir.