Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

Elmacık Dolgusu

 

Şayet düşük ya da zor görünen elmacık kemiklerinizden muzdarip iseniz kolayı var. Dermal dolgu olarak bilinen dolgu uygulamaları ile mükemmel bir yüze sahip olabilirsiniz. Elmacık dolgusu adı verilen bu dolgu elmacık kemiklerinin kaldırılması, yüze hacim katılması, kırışıklıkların ve ince çizgilerin yok edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Yanak üzerinde kullanılan pek çok dolgu malzemesi bulunuyor. Elmacık kemikleri üzerinde ve çevresinde hacim artırma özelliğine sahip olan bu enjeksiyonlar tanımlanmış bir kemik yapısı sağlanması bakımından da avantaj sağlıyor. Cilt tabanının alt kısmına bu tür maddeler enjekte ediliyor, kırışıklık ve ince çizgiler ortadan kaybolurken elmacık kemiği dolgusu ile yüz daha dolgun bir görünüme kavuşuyor.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Elmacık dolgusu yaptırmak isteyen hastaların öncelikli olarak yaşam öyküleri dinlenir.

  • Sigara içmeyen
  • Kanama bozuklukları olmayan
  • Derman duygu maddeleri içinde yer alan sentetik bileşiklere alerjisi olmayan
  • Hamile ya da emziren anne olmayan adaylar elmacık kemiği dolgusu için uygundur. Tedaviye başlamadan 2 hafta evvel ayrıca kan inceltici ilaçlar kullanılıyorsa bunları bırakmak uygun olacaktır. Reçeteli olarak kan inceltici ilaç kullananlar ise hekimlerine danışmalı ve ek yönerge talep etmelidir.

Elmacık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Elmacık kemiği dolgusu kliniğimizde steril bir ortamda yapılmaktadır. Doktorunuz tarafından enjeksiyon yapılacak olan bölgeye öncelikle lokal anestezi uygulanmaktadır. Enjeksiyon işlemi oldukça basit olmakla birlikte sadece 20 dakika sürmektedir. Enjeksiyon sonrası gözle görülür sonuçlar almak mümkündür. Ancak dolgunun tam olarak etkisini göstermesi ve yerine oturması için birkaç gün gerekebilir. Ayrıca elmacık dolgusu yapıldıktan sonra kişi standart yaşamına geri dönebilir. Dolgunun en büyük avantajlarından biri de herhangi bir cerrahi işlem gerekmiyor oluşudur.

Sadece bir seansta gözle görülür sonuçlar alırken herhangi bir yara ya da kesi izi olmadığından dolayı günlük yaşama geri dönmek de kolay olacaktır. Belirtmek gerekiyor ki enjeksiyon uygulamasından sonra 48 saat kadar yorucu egzersizlerden kaçınmalı ve sırt üstü uyumalısınız. Dolgunun şekillenmesinden sonra sizler de dolgun elmacık kemiklerine sahip olacaksınız. Bu süre boyunca yüzünüze dokunmayın ve enfeksiyon riskine karşı temkinli davranın.

 

İlginizi çekebilir : Jawline dolgusu

elmacık dolgusu
elmacık dolgusu