Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

Dudak Dolgusu

 

Dolgun ve pürüzsüz duran dudaklara sahip olmayı kim istemez ki? Cerrahi ya da enjeksyon gibi farklı yöntemler ile bu mümkün olabilir. Dudak boyutunu artırmanın cerrahi olmayan ve en popüler yollarından biri dudak dolgusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ameliyattan daha hızlı bir iyileşme süreci sunan dolgu aynı zamanda dudaklara birkaç tip dolgu malzemesinin enjekte edilmesini içermektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak yağ ve kollajen kaybında yüz ve diğer bölgeler inceliğini kaybeder ve sarkmaya başlar. Bu tür bir dolgu tedavisi yaptırmadan evvel öncelikli olarak nasıl bir görünüme kavuşulmak istendiğine karar verilmelidir. Dolgu maddeleri dudak tarafından yavaş bir şekilde emilir ve istenilen görünüme kavuşmanız için kalınlaşma ya da inceltme yapılabilir.

Dudak Dolgusunun Avantajları

Dudak dolgusu popüler tedavi yöntemlerinden biri olmakla birlikte dermal dolgu maddesi diye bilinen maddelerin dudağa enjekte edilmesi sayesinde yapılmaktadır. Bu tür uygulamalar genellikle kalıcı olmamakla birlikte bunun sebebi ise yüz dinamiklerinin zamanla farklılık yaratacağıdır. Kişiye özgü olarak uygulanan bu tedavi sadece 30 dakika sürer.

  • Dudak hacmi artar. Çeşitli teknikler vardır ve bu teknikler sayesinde dudak hacminde gözle görülür bir değişim oluşur.
  • Dudak çizgisi tamamlanır. Dudakların üstünde ve altında yer alan çizgiler en aza indirilirken dudağa pürüzsüz bir görünüm vermek amaçlanır.
  • Profesyonel bir uygulama yapılır. Kliniğimizde uzman ekip eşliğinde gerçekleştirilen dolgu öncesinde ücretsiz bir konsültasyon yapılır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu maddesi ya da dermal dolgu maddesi adı verilen madde estetik bazlı jel dudağa enjekte edilir. Acı duyulmaması için dudak dolgusu öncesi lokal anestezi desteği alınır. Estetik bazlı olarak kullanılan jel maddesi için vücutta oluşan maddelere benzer yapıdadır. Dudak yapısında bulunan şeker molekülü dudaklara besin dengesinin taşınması, cildin su dengesinin yükselmesi, hareketli kısımlarda bağlayıcılık gibi pek çok özelliği bulunan bir maddedir. Dolgu ile bu madde uyarılır ve tedavi edilen bölgeye hacim kazandırılır. Ürünün enjektesi esnasında herhangi bir acı hissedilmemekle birlikte kısa bir zaman içinde gözle görülür değişiklikler yaşanmaktadır. Kişi dolgu sonrası günlük yaşamına devam edebilir.

Dudak dolgusu tercih ederken dikkat etmeniz gereken konulara uygun hareket etmeniz gereklidir. 18 yaşındaki bir çok genç kız dudak dolgusu işlemini yaptırmaktadır. İşlem belirli maddelerin dudak içerisinde iğne ile enjekte edilmesi durumudur. Bir dudak dolgusu işlemi yaptırmak istiyorsanız mutlaka kaliteli bir medikal hastaneye gitmeniz sizin sağlığınız açısından daha yararlı bir yaklaşım olacaktır.

Genel olarak altın oranınıza göre yapılan bir dudak estetiği yüzünüze uygun olacaktır fakat istenilen büyüklükte yapılan bir dudak dolgusu işlemi bazı durumlarda yüzünüzle uyumlu olmayabilir ve bu güzel bir görüntüye ulaşmak isterken kötü bir görüntü ile karşı karşıya kalmanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden her nokta özenle dikkate alınmalı, dudak dolgusu denilip geçilmemelidir.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

kaliteli dolgular

Dudak dolgusu yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri tercihinde bulunduğunuz estetik cerrahının kalite bakımından yüksek olmasıdır. Haberlerde ve gündemde bazı zamanlarda sürekli olarak dudak dolgusu yaptırarak sağlıklarını tehlikeye atan insanlar ile karşılaşmaktayız. Bu nedenle mutlaka seçeceğiniz kliniğin kaliteli bir klinik olması gerekmektedir. Genel olarak ülkemizde İstanbul gibi büyük şehirlerde buna uygun klinik bulmanız epey kolay olacaktır bu nedenle bazı araştırmalar sonucunda istediğiniz firmayı veya kliniği bulabilmeniz mümkündür. Bulacağınız kliniğin size bazı testler uygulaması gerekmektedir. bu testler sonucunda dudak dolgusu işlemine ne kadar yatkın olduğunuz, işlem sonucunda tehlikeler ortaya çıkabilir mi, çıkamaz mı veya başka bir durumla karşı karşıya kalınıp kalınamayacağı test edilmektedir.

Dudak dolgusuda özellikle günümüzde bir çok kadının sıklık ile tercih ettiği cerrahi bir işlemdir. Genel güzellik algısında şimdiye yönelik yapılan araşırmalarda dolgun dudakların, kalın kaşların ve kaydırak biçimli burunların güzel olduğu var sayılıyor ve artık ülkemizde pek çok kadın estetik işlemler geçirerek kabul edilmiş bu güzellik algısını oluşturmaya ve klasikleşmeye başlamıştır.

Bu nedenle dudak dolgusu en fazla tercih edilen estetik işlemlerden bir tanesidir. Özellikle son dönemde estetik yaşı oldukça küçülmüştür.

İlginizi çekebilir : hifu cilt gerdirme

dudak dolgusu