Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

dudak dolgusu fiyatları 2020

Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında da oldukça artmıştır. Dudak dolgusu ince görülen kısımların, üst alt dudak eşitsizliğinin ve benzeri durumların dudağa bir madde enjekte ederek düzeltilmesi işlemidir. Yaklaşık 15-20 dakika civarı sürmektedir. Dudaklarımız vücudumuzun en önemli parçalarından bir tanesidir. Her insanın dudak yapısı ve dudak şekli farklıdır. Genel olarak estetik anlamda bakıldığında ince dudakların özellikle günümüz moda ve güzellik algısına bakıldığında estetik görüntüyü bozduğu düşünülmektedir.

Özellikle son dönemdeki güzellik algısı dolayısıyla insanlar, özellikle kadınlar ve genç kızlar estetik işlemlere oldukça fazla yönelmişlerdir. Bunun sebebi günümüzdeki güzellik algısıdır. Genel güzellik algısında şimdiye yönelik yapılan araştırmalarda dolgun dudakların, kalın kaşların ve kaydırak biçimli burunların güzel olduğu var sayılıyor ve artık ülkemizde pek çok kadın estetik işlemler geçirerek kabul edilmiş bu güzellik algısını oluşturmaya ve klasikleşmeye başlamıştır.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Günümüzdeki güzellik algısında dudaklar olduğundan daha büyük, burun şekilleri biraz daha kalkık ve düz, gözler biraz daha badem şeklinde olmaktadır. Buna bakarak kadınlar ve genç kızlarımız yüzlerinde bazı değişikliklerde bulunmaktadırlar. Bir dudak dolgusu işlemi yaptırmak istiyorsanız mutlaka kaliteli bir hastaneye gitmeniz sizin sağlığınız açısından daha yararlı bir yaklaşım olacaktır.

Genel olarak altın oranınıza göre yapılan bir dudak estetiği yüzünüze uygun olacaktır fakat istenilen büyüklükte yapılan bir dudak dolgusu işlemi bazı durumlarda yüzünüzle uyumlu olmayabilir ve bu güzel bir görüntüye ulaşmak isterken kötü bir görüntü ile karşı karşıya kalmanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden her nokta özenle dikkate alınmalı, dudak dolgusu denilip geçilmemeli.

İYİ BİR DUDAK DOLGUSU NASIL OLMALIDIR?

Öncelikle iyi bir dudak dolgusu için gerekli olan ilk husus kaliteli bir yer seçmenizdir. Genel olarak ülkemizde bu işi yaptığınız iddia eden para avcısı bir çok firma mevcuttur. Fakat bu firmalar hem sağlığınız ile oynarlar hem de maddi açıdan size büyük tehlike saçabilirler.

Bu nedenle öncelikle iyi bir klinik seçmelisiniz. Dudak dolgusu işleminde doğru dolgu malzemelerinin kullanıldığından da emin olmanız gerekmektedir. İkinci önemli husus ise dudak yapınıza uygun bir dudak dolgusu yaptırmanız gerekmektedir. Bazı dudak dolguları hastanın üst ve alt dudaklarına tamamen uyumsuz halde yapıldığında bir eşitsizlik ve kötü bir estetik görüntü sağlamaktadır. Bu nedenle üst ve alt dudaklarınızın altın oranına göre bir dudak dolgusu yaptırmalısınız. Bu husus da oldukça önemli hususlardan bir tanesidir. Dudak dolgusu fiyatları 2020 konusunda bilgi almak için bazı araştırmalar yapabilirsiniz.

Özellikle son dönemlerde estetik yaptırma yaşı oldukça düşmüştür. Bu aslında tehlikeli bir durumdur. Çünkü 18 yaş gibi küçük bir yaşta dudaklarınız dahil cildiniz oldukça gençtir. Dolayısıyla bu yaşta yaptırdığınız bir dudak dolgusu yaşınız geçtikçe dudaklarınızın fonksiyonlarını kaybetmesine ve zaman içerisinde buruşma eğilimine daha yatkın olabilmeye yakın olabilir. Bu nedenle dudak dolgusu yaptırmak için bazen doğru yaşı beklemeniz daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Dudak dolgusu, gerekli dolgu maddelerinin dudağa iğne ile enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir işlemdir. Dolayısıyla öncesinde dudağınız uyuşturulmaktadır. Bu sayede fazla bir acı hissetmezsiniz.

Acı konusunda korkularınız var ise rahat olabilirsiniz. Çünkü dudak dolgusu işlemi asla acı veren bir işlem değildir. Bunun yanı sıra dudak dolgusu konusunda çekinilen bir diğer konu da sonrasıdır. İşlem sonrasına sosyal hayatınıza rahat bir şekilde devam edebilirsiniz. . İşlem sonrası ödemleri gidermek amacıyla belirli aralıklar ile 2-3 saat civarı buz kompresi yapılarak ödem engellenir. Fakat birkaç gün için dudaklarınıza herhangi bir kozmetik ürünü kullanmamanız daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu nedenle dikkatli olmanız daha iyidir. Bulacağınız kliniğin size bazı testler uygulaması gerekmektedir. bu testler sonucunda dudak dolgusu işlemine ne kadar yatkın olduğunuz, işlem sonucunda tehlikeler ortaya çıkabilir mi, çıkamaz mı veya başka bir durumla karşı karşıya kalınıp kalınamayacağı test edilmektedir. Dudak dolgusu fiyatları 2020 adı altında internet üzerinden araştırabilirsiniz.

DUDAK DOLGUSUNDA FİYATLAR

Dudak dolgusu fiyatları genel olarak kişinin yaptıracağı dolguya göre değişmektedir. Bazı durumlarda kişiler tam olarak dudak dolgusu değil de dudak renklendirme işlemi de yaptırabiliyorlar. Bu nedenle yaptırılmak istenen işlemin ilk başta belirlenmesi gerekmektedir. Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında da klinikler ve yukarıda bahsedilen özelliklere göre değişmektedir.

İlginizi çekebilir : jawline dolgusu

dudak dolgusu fiyatları