Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2

Mosseter Botoksu

Masseter Botoksu Nedir?

Ağız bölgesinde çiğnemeye yardımcı olan kaslar bulunmaktadır. Bu kaslar zamanla yüzde geniş bir ifade yaratmaktadır. Masseter kası adı verilen bu kaslar çene açısında sert bir görüntü meydana getirirken aynı zamanda çeneye de kare bir görünüm katarlar. Masseter botoksu nedir sorusunun cevabı ise bu kasın gevşetilmesi ve yüzde meydana gelen kare görünümün yumuşatılması için kullanılan bir botoks tekniğidir. Her bir tarafa 25 birim olmak kaydı ile botoks esnasında toplamda 50 birim kullanılmaktadır.

Yüz kaslarının gevşetilmesi ve ince çizginin ortadan kaldırılması amacı ile yapılan bu uygulamada etkiler bir hafta sonra görülmeye başlanır. Ancak hastalara yapılacak olan bu botoks uygulaması kaslarda var olan kaba görünümü yok etmek içinse bu durumda etki 3 ay içinde görülebilir. Kalıcı olmayan bu botoksun süresi 9 aydır.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

MASSETER BOTOKS FİYAT

Masseter botoksu nedir diye son yıllarda pek çok hasta merak etmektedir. Estetik açıdan yapılan bu botoks aynı zamanda stres, diş sıkma gibi problemi olan hastaların da tedavi edilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Enjekte edilen dolgu malzemesi sayesinde kas zayıflar ve küçülür. Bu sebeple çene kası rahatlar ve yüzde var olan gergin görüntü de gevşemiş olur. Masseter botoks fiyat klinik bazında değişiklik göstermektedir. Ayrıca kullanım amacı, enjekte edilecek olan doz miktarı ve seans sayısı da fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Kalıcı bir görünüm açısından periyodik aralıklar ile botoks yaptırabilirsiniz.

Masseter botoksu nedir şeklinde sorulan soruların cevabı aslında diğer botoks çeşitlerinden farksızdır. Ancak bu botoks doğrudan masseter kasına uygulanmaktadır. Enjekte edilmesi ise yalnızca 10 dakika süren uygulama ağrısızdır. Lokal anestezi yapılmadan dahi bu işlem kolayca uygulanabilir. Fakat acı eşiği düşük olan hastalarda anestezi uygulanabilir. Uygulama sonrası kişinin sosyal yaşam aktivitelerine devam etmemesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

Bazı hastalar 7 ila 10 gün geçmesine rağmen herhangi bir sonuç alamadığını ileri sürse de tam etki görülebilmesi için 2-3 hafta geçmesi gerekir. Ayrıca sonuçların gözlenmesi hastalara göre değişkenlik gösterecektir. Bazı hastalarda ilk haftalarda dahi gözle görülen sonuçlar olurken metabolizması yavaş olan hastalarda bu süreç uzamaktadır.

 

Diş gıcırdatma ya da dişleri sıkma gibi istemsiz aktiviteler varsa bunlar tespit edildikten sonra masseter botoksu nedir, faydaları nelerdir, yan etkileri var mı şeklinde araştırma yapılmaktadır. Uyku esnasında solunum güçlüğü, kişisel etkenler ya da düzensiz uyku gibi pek çok sebep diş sıkma durumunu tetiklemektedir. Estetik kaygılar için yapılacak bu uygulama aslına bakılırsa tedavi edici de bir etkiye sahiptir. Çünkü çene ekleme gevşetilmezse hasta dişlerini sıkmaya devam edecek ve zamanla bölgede ağrı oluşacaktır.

Ayrıca ilerleyen dönelerde çene eklemlerinde ciddi problemler de görülebilir. Ön muayene esnasında zaten bu tür şikayetleri olan hastaları diş yapılarında da problem olduğu ortaya çıkmakta, diş boylarının kısa olması ve çatlak diş yapısı kendini belli etmektedir.

MASSETER BOTOKSU DENİNCE MEDİSİMA

Masseter botoksu nedir araştırması yapıldıktan sonra primer etkenlerin azaltılması ve tedavi edilmesi için harekete geçilmelidir. Bir estetik prosedür olarak da karşımıza çıkan Masseter botoks fiyatları kliniğimizde makuldür. Hem estetik kaygısı olan hem de diş sıkma gibi problemleri olan hastalarımızın şikayetlerini ortadan kaldırmak amacı ile steril bir ortamda, acısız, ağrısız ve ivedi sonuçlar verilebilecek bir tedavi sunuyoruz. Estetik açının yanı sıra fiziksel açıdan da hastalara rahatsızlık verecek olan bu durumun ortadan kaldırılması ve tedavi edilmesi, hem şekil hem de işlev açısından bir iyileşme anlamına gelmektedir.

Cerrahi tekniklere gerek olmadan Masseter botoksu prosedürü ile herhangi bir dikiş izi, neşter, ağrı gibi durumlar hissetmeden şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Pek çok hasta cerrahi işlemden korktuğu için Masseter botoks nedir şeklinde araştırmalar yapıyor. Son yıllarda yaygın bir şekilde ülkemizde de uygulanan bu prosedür ile sadece 1 hafta içinde kasın yumuşadığı gözleniyor.

Özellikle yapılan 2-3 uygulamadan sonra çene bu maddeye alışacağından dolayı sonraki işlemlerde daha uzun ömürlü, simetrik ve estetik bir görüntü sağlanabiliyor. İyileşme sağlanmasının yanında kas boyutunda da ciddi bir azalma olduğu gözden kaçmıyor. Bruksizm tedavisinde de kullanılan bu yöntem ile hem tedavi olabilir hem de estetik kaygılarınızdan kurtulabilirsiniz.