Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:16 Kat:2
Altın İğne

Altın İğne nedir?

Kırışıklıkların veya cilt izlerini en doğru şekilde yok etmenin en çok tercih edilen yolu altın iğne ; cerrahi olmayan bir işlem şeklidir. Cihaz hasarlı cildin iç taraflarına yüksek frekanslı enerji iletir, cildin iç tarafına kontrollü olarak frekans göndererek aralıksız olarak vücudun doğal kolaj dengesini bozmadan iyileşme süreçlerini uyarır. Altın iğne bir diğer adı ile franksiyonel radyofrekans cilt üzerinde ki pek çok sorunu çözümleyebilen oldukça etkili bir tedavidir. franksiyonel radyofrekans, kontrollü bir biçimde cildin alt ve iç kısımlarına frekans  verir. İşlemin uçlarına altın iğne eklenmesi durumunda, bu enerjinin dağılmadan , parçalanmadan veya cildin üst doğal yüzeyine asla zarar vermeden sadece cilt altını etkileyerek ve deri yüzeyinde ki fazla enerji kaybına engelleyerek iletmesini sağlar.

İşlem sonrası herhangi bir pullanma , soyulma veya kabuklanma sorunu oluşmaz. Fakat bu durum cilt yapısına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilebilmektedir.

 

Uzman Ekibimize Hemen Ulaşın 

0532 322 19 18

 

Altın iğne uygulaması nasıl yapılır?

Öncellikle yapılan işlem öncesi uygulama bölgesi temiz bezler yardımı ile dezenfekte edilir ve anestezi etkili krem uygulaması yapılır. Ucunda altın iğne aparatı takılı olan radyofrekans cihazı, cildin üzerinde detaylı bir şekilde taramaya geçer. Ucunda pek çok sayıda mikro altın iğnecikler bulunan cihaz, cilt üzerinde detaylı bir şekilde işleme geçer. Altın iğne ayarlanmış bir şekilde cilde temas ederek ani giriş çıkışlar yapar. Bu sayede cilt yüzeyine herhangi bir hasar veya zarar vermeden cildin alt kolaj bölgesinde kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek gereksiz enerjiyi ciltten uzaklaştırır.

Altın iğnelerin iletkenliği sayesinde cildin alt tabakasına enerji gönderilir. İşlem sonrası cilt üzerinde hafif, pembemsi kızarıklıklar oluşabilir. Bu durum kalıcı olmamakla birlikte yaklaşık 1-2 saat içinde kendiliğinden geçer. Hasta altın iğne uygulamasından hemen ardından yaşantısına sorunsuz bir şekilde devam edebilir. Altın iğne uygulaması zaman içinde oluşmuş sarkma , leke , ve aknelere de oldukça faydalı bir uygulamadır. Altın iğne fiyat konusunda detaylı bilgi ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Altın iğnenin faydaları

-Altın iğne cerrahi bir uygulama değildir.

-İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar elde edilir.

-Uzun süreli kalıcılık görünmektedir.

-Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin olarak uygulanabilir.

-Klinik açıdan oldukça başarılıdır, kanıtlanmıştır.

Altın iğne ile Doğal bir görünüm elde edilmektedir.

-İşlem sonrası hasta normal bir şekilde hayatına dönebilir.